2018.06.04

Ifjúsági önkéntes toborzó

                                   Van egy nyári program ajánlatunk!

 

 • Ha középiskolás vagy,
 • Ha a szünetben közösségi tevékenységekben szeretnél részt venni,
 • Ha érdekel a jövő és annak közösségi, gazdasági folyamata,
 • Ha érdekel az aktív környezetvédelem,
 • Ha olyan dolgokat akarsz játékos formában tanulni, ami a későbbi életedben kulcs képesség lesz, akkor:

 

                              Várunk a Nyíregyházi Kosár Közösségben!

 

10 önkéntes fiatalt keresünk, akik nyáron néhány péntekjüket arra szánják, hogy részt vegyenek a Kosár átadási napok lebonyolításában.

 

Mi a feladat?

A Kosár átadási napok során adódó pakolási, szervezési, feladatok ellátása. Vagyis péntek 11- órától 17-ig a felnőtt önkéntesekkel közösen könnyű fizikai munkát végezni, és ellátni azokat a feladatokat, amelyek az átadási napok során felmerülnek. Segíteni a termelők áruátvételében, szortírozni a termékeket a vevők szerint, segíteni a du. átadási munkát. Az önkéntesektől ezen a nyáron legalább 5 átadási napon való részvételre való elköteleződésre számítunk.

 

Mit biztosítunk mindehhez?

 • A jó ügy mellet egy jó csapatot.
 • A felnőtt önkéntesek mentorálnak, azaz közösen végezzük el az összes feladatot, és közben tanulunk egymástól. Meghallgathatod azt, ahogyan a felnőttek gondolkodnak a közösségről.
 • Szervezünk egy játékos csapatépítő képzést a programban résztvevők számára, ahol játékos feladatok segítségével tanulhatsz magadról, a közösségben való működésed mikéntjéről is. Ezt, a pénteki átadási napon kívül tartjuk meg!
 • Az önkéntes munka beszámítható a KÖSZ-be, azaz a Közösségi Szolgálatba.
 • És nem mellékesen vendégünk leszel egy finom ebédre az átadási napokon 🙂

Mi a haszna számodra a programban való részvételnek?

 • Közösségi munkavégzésben érdekes dolgokat tudsz megtanulni. Pl.: kommunikáció, konfliktuskezelés, stb.,
 • Alkotó munkában vehetsz részt,
 • Rálátsz arra, hogy milyen folyamatok zajlanak a kereskedelemben, az élelmiszer termelésben, a helyi gazdaság alakulásában, és a közösségépítésben. Kapsz egy átfogó és számodra is könnyen befogadható képet azokról a folyamatokról, amik meghatározzák a gazdaság jövőjét. A jövő gazdasága az már a te gazdaságod lesz. Érezz rá arra, hogy kapcsolódsz majd bele!
 • Értelmesen telik a nyár egy része, de marad idő egy sor más dologra is.
 • A csapatépítő képzés során nem csak játékos feladatokkal ismerkedsz meg, hanem rálátsz arra, miként vagy Te benne egy csoportos folyamatban, és miként vannak benne a többiek! Meg fogsz döbbenni, hogy hányan hányféleképpen éljük át ugyanazt az eseményt. Ez kincset érő tudás lesz az egész életedre 🙂
 • Egy jó ügyet támogatsz a munkáddal.

 

Miért szervezzük mi ezt a programot?

 • A Nyíregyházi Kosár Közösség valóban egy közösség. Termelők, vásárlók, önkéntesek alkotják. Célunk a helyi élelmiszer termelés és fogyasztás fellendítése, és ezen keresztül a helyi gazdaság megerősítése, a fenntarthatóság jegyében.
 • Számunkra nem csak szavak szintjén fontos a jövő generációinak támogatása, hanem ez a tettekben is megnyilvánul.
 • A Kosár csapata ugyanakkor érzi, hogy több fiatalt kell bevonni a Közösség életébe. A programban szeretnénk mi is tanulni tőletek. Megismerni azt, hogy a Ti generációtoknak mi a fontos, és hogy miként lehet benneteket bevonni a jövő formálásába? Nélkületek ezt nem is érdemes talán csinálni.
 • Keressük azokat a fiatalokat akik aktív, alkotó részesei akarnak lenni a saját életüknek, mert veletek érdemes a jövőt tervezni.
 • Hosszabb távon is szeretnénk elkötelezett tagokkal bővíteni a csapatunkat, és ennek egyik állomása ez a nyári önkéntes projekt.

 

Hogyan jelentkezhetsz?

Ha érdekelnek a részletek, akkor ezen a telefonszámon vagy e-mail címen adunk felvilágosítást vagy fogadjuk a jelentkezést: Zalatnay László: 30/ 565 80 49  nyiregyhazikosar@gmail.com.

Jelentkezési határidő: 2018. 06.17

 

 

 

 

 

 

Share on FacebookOszd meg másokkal is!