2017.08.20

A klímaváltozás már nem csak valami távoli „ígéret”

 olvasható a Kiskunságiak felhívásában.

” A Kiskunság vízért kiált”

Több szempontból is példa értékű. Egyrészt mert megmutatja, hogy a mi életünkben is bekövetkezik az, amit nem szeretnénk. Szép fokozatosan lakhatatlanná tudjuk alakítani a környezetünket. Másrészt azt is megmutatják, hogy a megoldás a mi, a mindenkori helyiek kezében van. A társadalmi felelősségvállalás az nem a cégek dolga. Mert mi vagyunk a társadalom. Az emberek. A felnőtt ember dolga, hogy felelősséget vállaljon a cselekedetein keresztül. Amikor a felelősséget emlegetjük, attól mindenki megretten. Talán mert ezt a szót a felelősségre vonással azonosítjuk. Pedig azt is jelenti, hogy miénk a cselekvési szabadság. Meg tudjuk tenni. Aztán talán azért is rettegünk a felelősség szótól, mert nem tudjuk, hogy hogyan is kellene élni ezzel? Mert ha nem élünk vele jól, akkor talán elronthatjuk a közös dolgainkat. Talán ezért is szeretünk lemondani a szabadságról, és odaadni mások kezébe a döntést és a felelősséget, mert így a bizonytalanságunktól is megszabadulhatunk. De van több módja is annak, hogy a felelősségünkkel éljünk, és betöltsük azt a szerepet, amiért megszülettünk. Az egyik lehetőség az, ha olyan közösségeket hozunk létre, vagy olyan közösségekhez csatlakozunk, akik hajlandóak felnőni a feladathoz, és ezt közös munkával és az ebből származó közös tanulással valósítják meg. Gyere és csatlakozz közzénk! Mi itt dolgozunk a jövőn: www.nyiregyhazikosar.hu

Share on FacebookOszd meg másokkal is!