Tudnivalók a Nyíregyházi Kosár Közösségről, Termelők számára.

Kedves Termelő!

Mielőtt még végleg döntene arról, szándékozik-e a közösségünkhöz csatlakozni ismerjen meg minket és a szabályainkat!

Célunk: Nyíregyháza és környéke gazdaságának megerősítése.

Hisszük, az itt megtermelt munkajövedelmek helyben tartásával ez a cél megvalósítható.

A közösségünk vásárlói közösség, mely három pillérre épül.

1. A vásárlók.Vásárló bárki lehet a közösségben, aki a honlapunkon regisztrál és ezzel egyidejűleg elfogadja a szabályainkat. Kötelezettséget vállal az általa megrendelt áruk átvételére.
  1. Az önkéntesek Nem csak vásárlói a közösségnek, de rendszeres munkájukkal biztosítják a közösség feladatainak ellátását. Fontos hangsúlyozni, feladataik elvégzésért sem munkabért, sem más juttatást nem kapnak.
  1. Termelők Termékeikkel biztosítják a széleskörű áruválasztékot. Adományaikkal hozzájárulnak a működési költségekhez (bérleti díjak, közmű díjak, stb.). Vásárlásaikkal hozzájárulnak egymás forgalmának a növeléséhez, ezáltal a munka jövedelmek helyben tartásához. Önkéntes munkájukkal hozzájárulhatnak a közösségi feladatok ellátásához.

Ha azonosulni tud a céljainkkal, ismerje meg részletesebben a termelőkre vonatkozó alapelveket és szabályokat.

A célok és lehetőségek lokális jellege miatt a Nyíregyháza és vonzáskörzetében élő és dolgozó termelőket részesítjük előnyben. Távolabbról azokat a termékeket várjuk, legvégső esetben kereskedők által, amik helyben nincsenek, vagy nincsenek elegendő mennyiségben.

A termelőnek vállalnia szükséges a hatékony együtt dolgozás céljából:

• Csak a saját maga által termelt, vagy előállított terméket értékesít.
  • Regisztrált őstermelői, feldolgozott termékek esetében kistermelői regisztrációs számmal, vagy egyéb vállalkozási formában végzett tevékenység esetében rendelkezik termékének előállítási jogával, melyhez a szükséges iratokat a Közösség rendelkezésére bocsátja.
  • Termék típusának megfelelően az arra vonatkozó élelmiszer biztonsági előírásoknak megfelel, azok előállításához és értékesítéséhez szükséges okmányokat a szervezők rendelkezésére bocsájtja
  • Vállaja a közösség vezetése felé, hogy un. nyitott gazdaság folytat, azaz egyeztettet időpontban betekintést enged gazdaságába.
  • Közös együttműködésünk során a termékeire, adataira történő változásokban értesíti a közösség szervezőit.
  • Kosár termelői tagságának teljes folyamatában újabb termékek feltöltése előtt egyeztet annak lehetőségéről, hogy az aktuális kínálatban a széles árukínálat mellett egyensúlyt nyújthassanak a szervezők.
  • A termékeinek honlapra történő valósághű feltöltését és a készletek pontos, naprakész karbantartását.
  • A termékek árának kialakításában a mindenkori piaci árakat tekinti a mérvadónak, a szezonalitás, és az ár és minőség összhangját szem előtt tartva.
  • Az árhoz tartozó minőségről a vásárlót a honlapon pontosan tájékoztatja. (méret, minőség)
  • Feldolgozott termékek esetében a weblapon, úgy mint a termékek címkéin, minden szükséges információt közöl a termékekről, a hatályban lévő kistermelői élelmiszer-termelés, -előállítás és értékesítés feltételeiről szóló 52/2010.FVM rendelet szerinti kötelező jelölési módok alapján.
  • A megrendelt áruk pénteken délelőtt (a szerződés aláírásakor 11.00 és 13.00 ), között történő beszállítását
  • A megrendelt termékekről a mindenkori hatályban lévő számla vagy nyugtaadási kötelezettségének eleget tesz, a Kosár Közösség felé való bizományos értékesítésre a termékek tételes átadásával és a vevőre bontott fizetési kötelezettségek pontos kimutatásával segíti termékeinek pontos vevőhöz jutását.
  • Termékeinek előállítása során figyelemmel van a környezettudatos termelésre és felelősséget visel a vásárlók egészséges és jó minőségű termékekkel történő kiszolgálására
  • Termékeinek szükségszerű csomagolásában is környezettudatosságot képvisel.
  • A szervezők fenntartják azt a jogot, hogy a bevásárló közösség vevőinek igényeihez is igazítja működésének szabályait, amit a növekvő fejlődés folyamatosan formál. A termelő, a minél sikereresebb piacra jutásának érdekében az erre irányuló elvekhez igazodik.
  • Amennyiben minőségi kifogás érkezik terméke iránt, azt kivizsgálva, annak valós tartalma során kártérítést biztosít a vevőnek az áru cseréje vagy annak árának ellenértékének visszafizetésével.
  • Bevásárló közösség céljaival ha egyetért, és élvezni szeretné annak előnyeit, akkor szükségletei alapján igyekszik ezt termelő társai termékeinek vásárlásával is kifejezni.

A közösség biztosítja:

• Tevékenységével az fogyasztói szemléletformálást, mely eredményeként minél nagyobb arányú helyi termék vásárlásra ösztönzi a lakosokat.
  • Ehhez internetes megjelenési és megrendelési lehetőséget biztosít.
  • A vásárlókkal történő személyes közvetlen kapcsolatot és a minőség biztosításhoz szükséges vevői visszajelzéseket.
  • Az értékesítéshez szükséges infrastruktúra kialakítását ás folyamatos fejlesztését.
  • A termékek átvétel-átadási logisztikai folyamat ellátását.
  • Marketing és reklám szolgáltatást, a
  • Termelői képzéseket, melyek a minél jobb minőségű termelés, egymáshoz való kapcsolódás, a helyi termékek minél jobb minőségű megjelenésének fejlesztéseit segíti.

Együttműködési szerződés őstermelők, kistermelők részére
Együttmuködési szerződés egyéni és társas vállalkozások, civil szervezetek és szociális szövetkezetek részére

Amennyiben tudja vállalni a Közösségben való hatékony közreműködését, várjuk csatlakozását, az alábbi linken:

Csatlakozás http://shop.nyiregyhazikosar.hu/csatlakozas