2015.12.08

Csináljunk pénzt!

Előadás és Fórum Meghívó
A Nyíregyházi Kosár Közösség alapításakor sokszor beszéltünk arról, hogy milyen jó lenne egy helyi pénz, hivatalosan: pénz helyettesítő.
  Most újra felvesszük ezt a fonalat. DSC_0913
A beszélgetést egy előadás indítja, amit dr. Gyulai Iván tart.
 Első körben megpróbáljuk körbejárni azt, hogy mit okoz a mai kamatos pénzrendszer.
Megismerjük a legfontosabb alapokat, és összefüggéseket, amit valójában mindenkinek érdemes lenne tudnia.
Az előadás alapját ez a kiadvány adja:Pénz és fenntartható fejlődés
Ez után a résztvevők megismerik a mai hazai alternatív fizetőeszközökkel kapcsolatos helyzetképet.
Megnézzük kik járnak ezen az úton előttünk, és beszélgetünk a megszerzett tapasztalatokról és
arról, hogy el akarunk-e indulni mi is ezen az úton. És ha igen, hogyan és miért?!
A pénz mindig örök téma. De jó lenne már egy kicsit növelni a közös tudásunkat ezen a
területen. Gyertek el, mert csak akkor lesz egy jó eszköz a kezünkbe, ha közösen alakítjuk ki!
Elindítottunk 2 kérdést is ebben a témában a facebookon, amolyan közvélemény kutatás jelleggel:
Arra vagyunk kíváncsiak, hogy mi lehet az az ok, ami miatt helyi pénzhelyettesítőt érdemes lenne
létrehozni. Illetve hogy kinek kellene ezt a pénzhelyettesítő eszközt létrehozni?
Örömmel vennénk, ha ti is válaszolnátok ezekre a kérdésekre.
Készítettünk egy eseményt is a facebookon: Csináljunk pénzt!
Köszönettel vesszük, ha segítetek a rendezvényről szóló hír terjesztésében!
A rendezvény helye: Nyíregyháza,  Kosárház- Dózsa György u. 38
Időpont: 2015. december 10.
Kezdés:  16. 30 h.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!